Report: Energie – Motor 17/02/18

Na domácí zápas s Motorem se chystáme už zhruba tři týdny předem. Plánujeme choreo a v organizační skupině se domlouváme, že trošku mákneme na fb promo na šlágr kola WSM ligy. Choreo máme týden před zápasem nachystané, facebook kampaň se dobře chytla, takže na sobotní utkání čekáme letos nejvyšší návštěvu.

Co se týče hostů z Budějovic, vypisují k nám vlakový výjezd, na který se jim postupně hlásí velký počet výjezdníků. Vlakem jich sem přicestovalo zhruba 200. K tomu další pomocí aut, takže se jich v sektorů schází okolo 300. Velmi dobré číslo!

Nicméně v den utkání probíhají před halou policejní manévry – hromada antonů, psovodi, jen při pohledu na nebe nevidím vrtulník… na tom budou muset příslušníci zapracovat, aby ta scenérie měla napříště ještě větší grády. Už před třetí hodinou, kdy se otevírají dveře, je u kas a u vchodu rušno. Hromada Varských, natěšených na zápas, po skupinkách přicházejí i fanoušci budějovického hokeje. Před zápasem připravíme vše podstatné – domlouváme se, kdy vytáhneme choreo-prezentaci, věšíme vlajky, bubeníci se rozcvičují a většina polyká zlatavý mok.

Zápas se blíží k úvodnímu buly. Pro dnešní zápas jsme se rozhodli, že budeme bubnovat na dva bubny a to hned z několika důvodů. Čekáme, že sektor 105 bude plný a navíc, v naší úžasné, akusticky skvěle vybavené hale možná ani ty dva slyšet nebudou. Na první třetinu si na stupínek stoupa méně zkušený spíkr, jenž většinou plní roli záskoku nebo má na starosti méně atraktivní zápasy. Domácí kotel je plný, začínáme fandit.

Hned ze začátku se do toho snažíme dát vše, co v nás je, už jen z důvodu, že hosté jsou také pěkně slyšet, tak abychom se nenechali na vlastní půdě zahanbit. Úvod utkání je dost rozkouskovaný, takže úvodní minuty nějakému extra supportu nepřejí. Tím spíše, když se Motor dostane do vedení. Nedá se nic dělat, musíme to překousnout a začít hecovat normály v sektoru, aby se na fandění nevysrali.

To už se blíží komerční přestávka. Nad sektorem rozvineme hezky malovanou plachtu se siluetou vlaku, z jehož oken koukají jak karlovarští plejeři, tak i hrstka fanatiků s nějakou tou srandou. Na plexisklo rozvineme náps „jedeme v tom společně“. Pointa chorea musí být všem jasná.

Hráči na ledě jako by si řekli, že nám s fanděním také pomohou a v závěru třetiny střílí dva slepené góly a rázem se dostáváme na koně. O přestávce proběhne rychlá cigareta, doplnění tekutin a jdeme na třetinu druhou.

Megafon si tentokrát bere zkušenější borec a fandění, i díky jednobrankovému vedení, začíná dostávat grády. Fanatické jádro kotle rozjede slušnou pogovačku, okolní lidé se dnes fanděním i hokejem očividně baví. Dnes je to dobré, velmi dobré.

Hostující Motoráci si pro dnešní utkání připravují také optickou prezentaci. Postupně si po sektoru rozdají balónky, které poté doplní o čtyři dvojručky, které dohromady dají HCČB. Na pohled hezká prezentace, navíc na výjezdu. Na jakýkoli jiný tábor by to bylo skvělé, ale od Jihočechů jsem možná čekal víc. Na druhou stranu však podotknout, že je to po dlouhé době jakákoli prezentace hostů v KV aréně. Co se týče fandění a složení hostujícího sektoru – Support mají od úvodních minut dobrý, spíkr lidi hecuje, snaží se, aby většina měla ruce nahoře a podobné věci. S postupem vývoje utkání však jejich aktivita upadá a posledních deset minut zápasu se o nějaký support snaží akorát jádro složené z budějovických ultras. Pro mě osobně je to zklamání, pro motoráky samotné jistě ještě horší. Nehledě k tomu, že jejích sektor z 90% procent tvoří žlutě odění dresaři, černé bundy jsou sešikováni zhruba v polovině sektoru kolem svého bubnu. Celkově na mě budějické tribunové vystoupení nepůsobí zle, nicméně za stavu 1:4 rezignují na doping a to není dobrá vizitka.

To na druhé straně, v kotle domácích, toho času propadá naprostý fanatismus, celý sektoru (ccca 250 lidí) ukázkově zvedá ruce, plně poslouchá spíkra a jeho pokyny a hlavně si celou zbytek zápasu naplno užívá. Na třetí třetinu vytahujeme mávačky, které v zaplněném sektoru krásně vynikají. Odpovídačka s celým stadionem má dnes opravdu výborný akustický efekt a v závěru stadion několikrát objede i mexická vlna. Příprava na zápas Motorem se nám vyplatila!

Co říci závěrem? Po druhé v sezóně mělo domácí fandění v KV Aréně celkem solidní měřítko. K tomu, aby lidé přišli do kotle a hlasitě podporovali své miláčky však musí proběhnout týdenní facebooková kampaň? A to mi řekněte, kde to jsme? Slýchávám hromadu názorů, že zlaté časy v Plecharéně, za dob fanklubu a za dob kdy se udělal titul. Všichni na nastupující generaci kotelníků jen nadávají nebo si jich raději nevšímají, ale když se nám kotel párkrát za sezónu podaří naplnit a šlape tak, jak by měl, všichni nás budou plácat po zádech. Ale za týden, po zápase s Kadaní, kdy bude v kotli zase 60 nejvěrnějších, rozjedou internetové hejty…

Vyprdněte se už konečně na nějaké žití z minulosti, pojďme tvořit lepší přítomnost, potažmo budoucnost. Sobotní zápas s Motorem ukázal, že to v nás je.

Sepsal Alessio

4.6 (92.73%) 11 hlas[ů]
Facebooktwittergoogle_plus
Můžete odpovědět na kometář, nebo se vrátit zpět nahoru.

Komentovat

Powered by WordPress and MasterTemplate
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat