Report: Kladno – Energie 15/04/18

Barážové tempo je pro někoho možná pekelné a pro některé už běžná rutina všedních a víkendových dnů. Desáté kolo baráže nás podruhé v krátkém čase poslalo na Kladno. V následujících řádcích se dozvíte to nejpodstatnější co se během výjezdu, nebo třeba i před ním odehrálo. Očekávání od výjezdu byla snad největší ze všech klání, ať už to bylo z důvodu naší letošní oblíbené destinace, či z důvodu vytouženého návratu výš, který v tuto chvíli máme plně ve svých rukou!

Bohužel je asi dáno, že nic nemůže proběhnout přesně podle tvých představ. Během této části sezony se nám totiž rozmohl nešvar v podobě „autem je to pohodlnější.“ To znamená, že ani s minulým výjezdem se nám nepodařilo zcela obsadit autobus a pár dní před výjezdem to vypadalo na autobusovou blamáž. Naštěstí se jako již klasicky vše v dobré obrátilo a po půl druhé od našeho „zimáku“ se 40 výjezdu chtivých vydává vstříc středu Čech. Nu, bylo to značně po půl druhé, což bylo oproti původním plánům, leč si náš pan řidič dával na čas. Spolu s ním také německý výjezdový objev, který po chrlení němčiny, chrlil na záchodě moč až příliš dlouho. Silnice se zdály být nám nakloněni a cesta proběhla ve skvělém čase. V poslední době jsme již zvykli na zastávku na Benzině v Bochově, kde se nabírají poslední členi naší výjezdové posádky. Složení autobusové posádky je bohužel znát již od prvních ujetých kilometrů a to v negativním slova smyslu. Nevím, zda někteří jen hledají výmluvy, ale z nejaktivnější skupiny karlovarského kotle se dnes vydává pouze zanedbatelná hrstka, což se vždy odrazí na náladě. Optimismus do žil nevlije ani fakt, že díky nízké zaplněnosti, budeme nuceni autobus doplácet. To je jen takový apel na všechny, jezděte autobusem!

Ta aktivní část autobusu, která se dnes na Kladno vydala, popíjí dle regulí! Jeden z fanatiků přinesl spoustu litrů tekutého pekla v petce – Braníku. Poděkuj ti synu, že byl aspoň studený! V průběhu cesty samozřejmě nechybí ani již tradiční vodka s džusem. Ani na počtvrté jsem se nedozvěděl, čím to, že vždy přijedeme na Kladno značně opojeni. Vědět to snad ani nechci, ať si to tajemství Jarda nechá pro sebe, nám to vlastně vůbec nevadí. V průběhu poklidnější cesty stavíme na 10 minut v Krušovicích, kde se mohu spravit chuť pivem. Nu, byly to pouze mé přání. Krušovice mi taky nechutnají, asi jsem se moc zhýčkal. Avšak děkuji našemu německému výjezdníkovi, který formou omluvy za jeho časové prodlení přinesl čtyři vychlazené kousky. Něco málo po půl čtvrté sjíždíme na Kladno, kde si nás odchytává jeden policejní anton. Nijak naštěstí neprudí a pouze nás doprovází k sektoru hostí na parkoviště. Způsob prodeje lístků pro hosty a lístků všeobecně se mi zde nikdy nelíbil. Pokladna je někde v lese, z té tě odkážou rovnou do sektoru domácích. Co se dá dělat, lístky pro autobusovou posádku a jeden navíc pro spíkra, který byl nucen cestovat sám po vlastní ose vyzvedáváme, rozdáme, zakouříme si a stojíme frontu na místního Bakaláře. Chvála bohu, zhýčkanému pisateli tohoto reportu konečně chutná, neskutečné! Po nutné inhalaci dehtu, míříme ke vstupu do sektoru, kde se mi přítomnost ochranky zdá poněkud nedůvodná. Ani počtvrté ze čtyř zápasů zde neprobíhá ani malý náznak šacovačky. Nevím, buď to co mám dělat, dělám pořádně a nebo na to kašlu, ale to je každého věc pro zamyšlení. Nějakých 10 minut před úvodním buly věšíme na celkem prostorné kladenské zábradlí dvě klasické zástavy. Visí hlavní vlajka CU a malá TKV.

Poslední lok pivka, hráči se sjíždějí ke středovému kruhu, utkání začíná. Se začátkem utkání startuje i náš support v o něco prázdnějším sektoru, než to tomu bylo minule. Avšak nemáme se za co stydět, v sektoru hostí se pod vedením zkušeného spíkra schází 141 fanoušků Energie. Od úvodního buly si však nemohu nevšimnout, že dnes je hlasová podpora z našeho sektoru mnohem lepší, než tomu bylo minulé utkání. Snad to lidi vydrží a pomůže nám i děj na ledě, říkám si. O průběhu na ledové ploše nemá cenu cokoliv rozebírat, nic podstatného se neděje. To na druhé straně barikády se karlovarští příznivci vydávají ze všech sil, příkladně na pokyn zvedají ruce a zpívají. Úderné pokřiky jsou dnes opravdu úderné a linou se zaplněným kladenským zimákem. Ani se nenadějeme a první třetina končí. Po doplnění tekutin a další inhalaci dehtu, či degustaci kvalitní kladenské klobásy (8/10) startujeme support druhé třetiny. Prostřední dějství by se dalo zhodnotit jako přes kopírák a to především co se týče průběhu hry. Naše fandění se drží na řekněme stejné úrovni jako v úvodním dějství. Opravdové grády to má, když si celý sektor sedne, vyskočí a line ze svých úst jeden z nejúdernějších chorálů. V této chvíli je to opravdu dobré. Organizátoři sbírky se před koncem druhé periody ubírají ke vstupu do sektoru, aby ho „zabarikádovali“ a „nutili“ tak všechny přispět do čapky. Čapka se nám ihned od prvních okamžiků hezky plní a nakonec se vybere přes čtyři tisíce korun, děkujeme! S posledním cinknutím drobásku startuje závěrečná třetina. Hráči si dnes asi řekli, že si zahrají na šlágr fotbalové ligy, kdy utkání skončí 0:0. Tyto předpovědi však pár minut před koncem mírní kladenský Redlich a na obyvatelích sektoru hostí je cítit beznaděj a zklamání, zvlášť po tak sporném gólu.

Veškeré obavy a pocity zklamání odmítá 16 vteřin před koncem Ondra Beránek a v sektoru i na ledě probíhá obrovská euforie karlovarských. Lidé po sobě skáčou, valí se po zemi, některé sedačky sotva přežijí. Je nutno zmínit, že jednu sedačku jsme si přeci jen na památku odvést museli. Zápas nakonec směřuje až do nájezdů, v nich se opakuje situaci z minulého zápasu s Duklou a díky skvělému Závorkovi a s Vencou jakožto střelcem, bereme bod navíc a tušíme, že vytoužený postup je hodně blízko! Na hráče nějakou chvilku čekáme, sami zpíváme na již prázdném stadionu. Hráči po pár minutách přijíždějí, odzpíváme si řeku, která dnes zní kladenskou halou opravdu nádherně, až z toho jde mráz po zádech. Vyvoláme Toma s Ondrou, balíme fidlátka a míříme zpět k busu, kde nabíráme ještě tři karlovaráky na cestu zpět a razíme na západ. Nálada v buse je značně rozdílná oproti cestě na zápas. Lidé se baví všemožnými způsoby, halekají, zpívají a užívají si další výhru. Po cestě stavíme na benzince kde „propouštíme“ jednoho z nás domů a vykupujeme hektolitry zlatavého moku. Na benzince je i přítomna automobilová posádka příznivců Litvínova, avšak po zjištění naší přítomnosti ujíždějí, škoda.

Na kruháči u arény se vynořujeme krátce po deváté hodině večerní, balíme věci a uklízíme je do skladu. Chtěl bych i všem poděkovat, že alespoň v dostatečné míře po sobě uklízíte a my tak nemusíme brát poloviční úvazek uklízeček. Ke všemu překvapení se nikdo ani nepoblil, tak se budu moci i najíst. Neúnavná partička v čele s novým německým přírůstkem se v značně opojeném stavu vydává vstříc nočním hrátkám a neřestem. Dva nezmaři pak ještě po zavření podniku pokračují do dalšího.

Tento výjezd se dá zhodnotit pouze slovem chvály, bylo to skvělé, ačkoliv to tak v úvodu nevypadalo. Dále nás čeká poslední výjezd sezony. Proto 22. dubna všichni do Jihlavy! Nehledejte výmluvy a vyrazte s námi busem, nezapomeňte ještě předtím přijít na poslední dva domácí zápasy. Postup je blízko!

Sepsal Kozák

 

 

5 (100%) 1 hlas[ů]
Facebooktwittergoogle_plus
Můžete odpovědět na kometář, nebo se vrátit zpět nahoru.

Komentovat

Powered by WordPress and MasterTemplate
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat