Report: Litoměřice – Energie 07/02/18

Základní část se nám valí nezadržitelně do svého konce. Spousta lidí vyhlíží po letech Play-off, naštěstí se však najdou tací, kteří žijí přítomností a nejbližším venkovním zápasem. Únor nám na výjezdy moc nepřeje, samá středa a dvě solidní dálky. Volba výjezdu měsíce je tak vcelku logická.

Po tom, co se na Kladno vypravujeme pouze mikrobusem živíme naději, že do Litoměřic uděláme velký autobus. Zájem lidí je však nevalný, zejména díky nedobrému středečnímu termínu. Tohle mě prostě sere, až bude Play-off, tak najednou nebude problém brát si v práci volno, budou peníze, chuť a tak dále.

Naštěstí se najde dvacítka nezmarů, kteří vidí i středu, jako dobrý den pro to, někam vyjet a jsou schopni a ochotni obětovat nějakou tu papírovku za možnost další venkovní podpory našemu klubu. V době, kdy něco po třetí hodině odpolední opouští území Varů plně naložený mikrobus jsem již v Litoměřicích, kam jsem přijel v podstatě z opačného směru. Vzhledem k tomu, že počasí není zrovna stvořené pro to, abych objevoval krásy tohoto města, ležícího na soutoku Labe a Ohře, tak po „povinné“ návštěvě náměstí se mé myšlenky začínají ubírat k nějakému místu, kde bych vyprázdnil pár pivních půllitrů. O litoměřické Budvarce jsem slyšel jen to pozitivní a tak žhavím na mapách místo, kde by se tento lokál měl nalézat. Díky dnešním vymoženostem jsem celkem podrobně informován o cestě hlavního proudu zelenobílých fanoušků. Podle fotodokumentace probíhá cesta v klasickém pozitivním duchu za účasti rozličných kapalin s obsahem ethanolu.

V Budvarce je příjemně, ale vzhledem k tomu, že se pomalu blíží šestá hodina večerní, na kterou je naplánován začátek dnešní bitvy, tak vydržím u popíjení necelou hodinku. U stadionu jsem cobydup a dokonce dříve, než přijíždí mikrobus. Ten přijíždí něco po půl šesté a ihned po příjezdu se z něj začínají hrnout nedočkaví výjezdníci. Všichni až v podezřele dobré náladě.

U vstupu neprobíhá žádná kontrola, ochranka, dá-li se tak lidem u vstupu říci je maximálně v pohodě, neprudí, nevyšetřují, kéž by to bylo takhle všude. V sektoru dnes věšíme jednu vlajku, za kterou se šikuje třicítka fanoušků. Se začátkem zápasu spouštíme support. Zrekonstruovaná Kalich aréna je sice útulná, ale akustika zde v porovnání s podobně velkými stánky není žádná hitparáda.

Na jediné tribuně stadionu jsou připraveni i domácí fanoušci. Nevím, co k nim napsat. Může jich být kolem 20, jsou vybaveni bubnem, který je po většinu času jediným, co je ze strany Kališníků slyšeti. Našemu výkonu pomáhá i skóre, které se od samého počátku vyvíjí dobře pro naše barvy. Ačkoli složení naší výjezdové ekipy není stvořeno pro nějaké peklo, nutno podotknout, že většina z přítomných 31ti vyjezduvších fanoušků se fandit snaží a nikomu není ani zatěžko, aby zvedal ruce nad hlavu.

První třetinu naši borci ovládají v poměru 3:0 zásluhou branek Plutyho, Stloukyho a kapitána Venci.

O přestávce tráví někteří přestávku venku, někdo zase soutěží na ledě a jiní jen tak chytají lelky po okolí. Druhá třetina je už ze strany hokejek taková více udržovací a vyniknout musí občas Fili Novotný, který potvrzuje svojí famózní formu z celé sezóny. Točíme chorály, pokřiky, fanděním se bavíme. Ke konci třetiny upravuje na konečných 0:4 Sič a hostující sektor si žádá bůra.

Ve třetí třetině si společně zaskáčeme, zablbneme a oslavíme výhru, díky které stále živíme šanci na celkové prvenství. Jediným zklamáním je počet, kdy 30 lidí na výjezdu měsíce je prostě slabota.

S hráči si poděkujeme a vyrážíme k mikrobusu. Cestou stavíme na první benzině, kde každý kupuje zásoby dle svého gusta. V buse panuje skvělá nálada, bavíme se imitací nejrůznějších person, malými zpívánkami a také živou diskusí na téma, co nás ještě v sezóně čeká. Ve Varech jsme těsně před 11. večerní.

Sepsal Gazprom

 

5 (100%) 1 hlas[ů]
Facebooktwittergoogle_plus
Můžete odpovědět na kometář, nebo se vrátit zpět nahoru.

Komentovat

Powered by WordPress and MasterTemplate
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat