Report: Třebíč – Energie 24/01/18

Zápasy a především výjezdy utíkají v rychlém tempu a my se tak po druhé v sezoně chystáme do Třebíče. Na rozdíl od minulého klání se s Horáky na jejich ledě střetáváme ve středu a tak si neděláme iluze o tom, že by se na Vysočinu chystal zvlášť velký počet příznivců zelenobílé. Časové možnosti mnoha z nás jsou různorodé a tak do poslední chvíli nevíme, zda-li vyrazíme. Vše se v dobré obrátí dva dny před utkáním uvolněním prvního řidiče z práce a do kupy tak dáváme dvě posádky automobilů. Vstříc východu se naše výprava vydává lehce po čtvrt na tři, zápas od půl šesté, no celkem skluz.

Cesta ubíhá vskutku rychle, možná je to zapříčiněno lehkým nerespektováním předpisů, čert ví. Časová ztráta mezitím ukazuje nějakých 15 minut, začátek nestihneme, s tím se ale počítalo. Naštěstí od začátku nebude v sektoru ona neoblíbená nula, druhé vozidlo vyjelo honit výjezdové kilometry s dostatečným předstihem. Na zastávky není příliš prostor a tak stavíme na naše poměry velice nestandardně a to pouze dvakrát. Dle reakcí členů vozidla, močové měchýře dnes odvádí svojí práci na jedničku. Míjíme značku Třebíč a ukládáme vozidlo na parkovišti vedle stadionu. Běžíme směr kasy, které jsou sympaticky hned u vchodu do sektorů hostů. Lístek za příjemných 8 pětek. Šacovačka vůbec žádná, kdyby tam žlutí šéfové nestáli, mělo by to stejný efekt.

Běžíme do sektoru seč nám síly stačí, věšíme vlajku a v 6. minutě zápasu začínáme fandit. Víme, že v konečných deseti kusech neuděláme díru do decibelového světa, ale snažíme se, příkladně zvedáme ruce, čerpáme všechen náš repertoár a i s příspěvkem dobré akustiky místního stadionu dobré akustice haly, musíme být slyšet, což potvrzuje i náš gólman Filip Novotný mávnutí lapačkou ze druhé straně hřiště. Domácí kotelníci jsou ve srovnání minulého utkání poněkud slabší. Pravidelně fandí zhruba třicítka fanoušků, okolí kotle se jen sporadicky přidává potleskem. Velkým mínusem pro Horáky jsou dle mě až příliš dlouhé pauzy mezi chorály a pokřiky. Zastavím se u podpory ostatních tribun. Kolikrát jsem četl či slyšel, že v naší super, jen ne akustické hale jsou okolní tribuny nejospalejší v celé lize. Dnes si s domácími v tomto ohledu nemáme co vyčítat, celkově mi dnešní zápas přijde takový utahaný, nemá to šťávu. V první třetině branka nepadla a my se tak můžeme jít v parádní zimě dát jedno studené.

S nástupem druhé třetiny pokračujeme se stejně hlasitou podporou jak v první periodě. Bezbrankovou „plácanou“ rozsekl ve 38. minutě skvělou tečí před bránou Jakub Flek a jdeme tak do zaslouženého vedení, které se vcelku s přehledem daří udržet až do závěrečné minuty, kdy odkrytou klec domácích trefuje náš nestárnoucí kapitán Václav Skuhravý. Potichu si oddechneme a slavíme důležité tři body v boji o první místo. Po utkání hráčům poděkujeme, přijíždějí všichni, tak to má vypadat! Pro někoho možná samozřejmost, pro nás ohromná změna oproti letům minulým, kdy „odbýt si povinnost s fanoušky“, přijela jen hrstka týmu. Nakonec vyvoláme Filipa Novotného, který se zaskvěl již svou pátou nulou sezony a zaslouženě tak vévodí brankářským statistikám první ligy.

Spokojeni opouštíme sektor, loučíme se s druhou posádkou a valíme směr Západ. Valíme znamená, že opravdu letíme. S jednou neodpustitelnou zastávkou v onom pochybném fastfoodu se domů dostávám jako první přesně v půl dvanácté. Řidiče ještě čeká hodinová rozvážka, zbytku posádky.

Výjezd to byl povedený, na ten počet ucházející support a přibalily jsme do báglu tři body.

 

Sepsal Kozák

5 (100%) 1 hlas[ů]
Facebooktwittergoogle_plus
Můžete odpovědět na kometář, nebo se vrátit zpět nahoru.

Komentovat

Powered by WordPress and MasterTemplate
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat